jak wybrać i zawnioskować o pożyczkę?

Poszukując oferty pożyczki w internecie często możesz natrafić na portale prezentujące różne rankingi. Jak się jednak zachować? Na jakie parametry pożyczkowe warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy w kilku krokach czym warto kierować się gdy chcesz pożyczyć pieniądze w prosty sposób.

Wybór pożyczki online

To wbrew pozorom trudna rzecz. Spowodowane jest to dużą dostępnością różnych ofert. Często mówimy „od przybytku głowa nie boli”, ale niestety prawda jest taka, że w sytuacji gdy mamy za duży wybór – bardzo trudno podjąć dobrą decyzję. Powinna być ona racjonalna, przemyślana i przeanalizowana (to oczywiście teoria). Często bowiem kierujemy się hasłem reklamowym, czy po prostu widzieliśmy daną markę reklamującą się w telewizji.

Rynek pożyczek nieustannie rośnie. Praktycznie w każdym miesiącu pojawia się nowa firma pożyczkowa lub nowa pożyczka tzn brand. Firmy działając na rynku budują coraz to nowsze marki.

Na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę przeglądając rankingi pożyczkowe?

Bardzo ważnym jest informacja, czy dla nowych klientów pierwsza pożyczka jest bezpłatna. Takie oferty są naprawdę korzystne. Oczywiście musimy być nowymi klientami danej firmy. Musimy również spłacić nasze zobowiązanie w całości w wymaganym terminie. Gdy to uczynimy, nasza pożyczka będzie bezkosztowa. Czyli całkowicie bezpłatna. Właśnie z takich ofert jako pierwszych polecamy skorzystać.

Kolejnym parametrem który jest podawany w reklamach oraz opisach ofert pożyczkowych jest RRSO. Czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Mówi nam o tym ile tak naprawdę więcej będziemy musieli oddać pożyczkodawcy. Dla darmowych pożyczek (tych pierwszych) oczywiście stopa oprocentowania wynosi 0%. Takie oferty rekomendujemy. Jeżeli nie masz możliwości wyboru takiej pożyczki – wybierz taką której RRSO jest najniższe. Zwróć uwagę również na to, że RRSO jest podawane dla przykładu reprezentatywnego. Oznacza to, że jeżeli zmienisz parametry pożyczki np. poprzez zwiększenie pożyczanej kwoty – zmieni się również RRSO. Warto byś o tym pamiętał!

Ciekawą zaletą jest to, że nawet nie mając stałego dochodu. Czyli będą na bezrobotnym można próbować ubiegać się o chwilówkę lub pożyczkę ratalną. Długoterminowa pożyczka online dla bezrobotnych cieszy się sporą popularnością na rynku ofert finansowych. Wiele firm oferuje taką możliwość swoim klientom.

Dla osób szukających pożyczek w nocy i szybko

To kolejna rzecz na którą dobrze jest spojrzeć. Czasami pieniądze mogą być potrzebne o różnej porze dnia czy nocy. Jeżeli jest to środek nocy, również jest możliwość otrzymania przelewu na konto bankowe. Warto w takiej sytuacji szukać ofert pożyczek online dostępnych 24h. Powinny być one oznaczone dodatkowym symbolem lub po prostu będzie wskazanie dostępność 24h/7dni.

Rekomendujemy decydować się na pożyczkę rozsądnie. Nie warto pożyczać więcej niż potrzebujesz. Zaplanuj również odpowiednio spłatę. Pomyśl o kosztach które będziesz musiał ponieść. Jeżeli będziesz miał tego świadomość i do spłaty podejdziesz rzetelnie. To naprawdę warto korzystać z pożyczek do realizacji swoich planów oraz celów!

Najlepsza pożyczka