Aplikacja kredyt i pożyczka na raty

kredyt bez zdolności kredytowej

Lista czynników – od których zależy fakt czy otrzymamy kredyt czy nie, jest dość długa. Dotyczy to zarówno banków jak i firm oferujących pożyczki przez internet, działających w Polsce. Każda instytucja finansowa pożyczająca pieniądze stara się to robić rozsądnie czyli w taki sposób, by ograniczyć ryzyko do jak najniższego poziomu.

Z tego powodu dla każdego klienta sprawdzane są warunki, które można nazwać pojęciem zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa to zbiór cech, dzięki którym pożyczkodawca (bank lub firma pożyczkowa) może ocenić możliwości finansowe klienta, który ubiega się o pożyczenie pieniędzy. Oceniana jest kondycja finansowa klienta, czyli jego obciążenia w odniesieniu do przychodów którymi dysponuje.

 

Określenie „kredyt bez zdolności kredytowej” lub „pożyczka bez zdolności” praktycznie nie funkcjonuje, jest błędne. Bo praktycznie przy każdej próbie pożyczenia pieniędzy jesteśmy oceniani przez pożyczkodawcę. Dlatego weryfikacja może być łagodniejsza lub bardziej surowa, ale zdolność kredytowa jest liczona przez każdego. Z takim założeniem, ze różne firmy czy banki mogą czynić obliczenia w różny sposób.

Główne cechy które są sprawdzana przy kredycie

  • nasze dochody (im więcej zarabiamy tym lepiej)
  • nasze bieżące obciążenia (czyli rachunki za mieszkanie, prąd, telefon)
  • obciążenia kredytowe i pożyczkowe (nieuregulowane raty i kapitał, to co nam pozostało do spłaty)
  • zaległości wraz z odsetkami karnymi (czyli obciążenia których nie uregulowaliśmy terminowo)
  • ilość osób na utrzymaniu (liczba dzieci itp. wiadomo że koszty utrzymania rodziny przy większej liczbie osób są większe)
  • posiadany majątek (np. mieszkanie na własność, samochód)

Kredyt czy pożyczka długoterminowa

Kredyt czy pożyczka ratalnaTo bardzo zbliżone produkty z tą różnicą, że kredyt bierzemy w banku a pożyczkę w firmie pożyczkowej. Mogą różnić się też oceny naszej zdolności finansowej. Banki z reguły mają ostrzejsze warunki przyznawania pożyczki niż pożyczkodawcy internetowi. Dlatego jeżeli liczysz na szybkie i bezproblemowe pożyczenie pieniędzy, warto sprawdzić ofertę pożyczek przez internet.

Poniżej przedstawiamy listę kredytów bankowych dostępnych online oraz pożyczek przez internet długoterminowych, czyli na raty. Jeżeli chcesz otrzymać pieniądze, porównaj poniższe oferty i złóż wniosek. Weryfikacja następuje bardzo szybko, dzięki temu już po chwili masz informację czy otrzymasz pieniądze. To bardzo wygodne, ponieważ nie musisz udawać się do placówki bankowej lub pośrednika.

nasza rada: nie zniechęcaj się jeżeli dostaniesz odmowę otrzymania pożyczki. Złóż wniosek w innej firmie, dzięki temu zwiększasz swoje szanse. Firmy pożyczkowe czy banki mogą w różny sposób oceniać zdolność kredytową swoich klientów.

Rekomendowane kredyty.


Rekomendowane szybkie pożyczki. Oferty pożyczek długoterminowych na raty znajdziesz na innych naszych podstronach.

Najlepsza pożyczka