kredyt gotówkowy

Kredyt bankowy to wygodna forma finansowania? Zaletą jest możliwość pożyczenia pieniędzy długoterminowo na okres nawet kilku lat. Pozwala to w prostszy sposób finansować nawet większe wydatki takie jak np. remont mieszkania czy zakup nowego samochodu. Pożyczone pieniądze oddajesz w ratach.

W przypadku kredytów gotówkowych możemy stwierdzić, że opłaca się korzystać z promocji które przygotowały dla nas banki. Głównym wskaźnikiem na który warto zwrócić uwagę jest RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im wartość jest niższa, tym kredyt jest tańszy. Pozwala to nam w prosty i szybki sposób ocenić atrakcyjność danej oferty.

☀ Zobacz oferty kredytów bankowych poniżej

Główne opłaty przy kredycie

  • prowizja przygotowawcza lub tak zwana opłata wstępna (w przypadku promocji, banki często rezygnują z takiej prowizji).
  • oprocentowanie – to tradycyjny składnik każdej pożyczki, im jest ono niższe tym mniej zapłacimy kosztów odsetek. Należy pamiętać że oprocentowanie to nie jedyny koszt przy pożyczce!
  • ubezpieczenie – to często wymagany składnik, rozróżniamy kilka rodzajów ubezpieczeń: od utraty pracy, zdrowia czy nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie jest przydatne w trudnych sytuacjach, koszt nie jest wysoki, więc nie warto z niego rezygnować). Banki w większość przypadków wymagają co najmniej podstawowego ubezpieczenia.

Dobrze jest dopasować pożyczkę do swojej aktualnej potrzeby. Chodzi przede wszystkim nie tylko o kwotę pożyczki, ale głównie o wysokość co miesięcznej raty. Tak by nie obciążała ona zbyt mocno naszego domowego budżetu. Pozwoli to łatwiej zarządzać pieniędzmi oraz uchroni od wpadnięcia w niekontrolowane zadłużenie.

Zaletami są cały proces wnioskowania przez internet oraz możliwość pożyczenia nawet dużej sumy pieniędzy np. 100000zł.

Co jest sprawdzane przy kredycie?

  • ważne są dochody, im wyższe zarobki tym lepiej
  • istotne jest źródło dochodu (np. cenione to umowa o pracę na czas nieokreślony, emerytura, renta)
  • sprawdzana jest historia kredytowa, tj. bazy BIK, KRD czy ERIF
  • posiadane inne zobowiązania (np. kredyty ratalne, alimenty, opłaty za mieszkanie, abonament telefoniczny)
  • liczba osób na utrzymaniu (to ważne dla banku, może dzięki temu oszacować miesięczne koszty i wydatki)

Okres kredytu

Pożyczkę w banku możesz otrzymać na okres od 3 miesięcy do nawet 10 lat. Standardowy maksymalny okres to przeważnie 5 do 6 lat. Im okres dłuższy tym niższa miesięczna rata, przy pożyczeniu tej samej kwoty. Warto mieć na uwadze fakt, że nie zawsze dłuższy czas to tańszy kredyt. Nie mniej jednak w mniejszym stopniu niższa rata obciąża co miesięczne wydatki.

Oprocentowanie kredytu

obrazek darmowa pożyczkaMoże przyjmować różne wartości, w przypadku promocji może to być ok 5%, z reguły kredyty gotówkowe oprocentowane są ok 10-15%. Warto sprawdzić wysokość oprocentowania w różnych bankach. Ważne, że w przypadku całkowitego kosztu kredytowego nie tylko oprocentowanie jest ważne – istotne są także dodatkowe koszty takie jak ubezpieczenie czy opłata wstępna. Uwaga, promocje pozwalają obniżyć oprocentowanie kredytu.

Kredyt przez internet – lista

Aktualnie, wiele banków umożliwia otrzymania pożyczki przez internet. Poniżej przedstawiamy nasze zestawienie – ranking kredytów, które ułatwi Ci podjęcie decyzji. Możesz spokojnie złożyć wniosek i poczekać na decyzję.

Na rynku znajdziesz także wiele firm udzielających pożyczek przez internet. To nie tylko chwilówki lecz również firmy gdzie znajdziesz pożyczkę długoterminową. Korzystając z takiej opcji pożyczysz do 20000zł na okres do 36 miesięcy (czyli krócej niż w banku). Ranking pożyczek na raty ułatwi Ci wybór firmy pożyczkowej – publikujemy go na naszej stronie, zapraszamy do zapoznania się.

Pieniądze są wypłacane bardzo szybko. Lista bankowych kredytów:

Najlepsza pożyczka